Іноді ви погоджувалися, просто не бажаючи засмучувати інших? Думаємо так. Причому це абсолютно нормально. Більшість людей хоча б кілька разів у житті стикалися з цією проблемою.

Скільки разів за останні кілька місяців ви говорили “так” і потім шкодували про це? Це трапляється з усіма. Тут хороша новина в тому, що ви зможете навчитися більше себе контролювати. У тому, щоб говорити “НІ” немає нічого поганого. Тим більше, що Ви завжди можете сказати “ні” дипломатично і зі смаком.

Уорен Баффет так говорить про це: “Ви повинні навчитися контролювати свій особистий час. Запам’ятайте: Ви не зможете цього робити до тих пір, поки Ви не навчитеся говорити тверде ” ні “. Ніколи не дозволяйте іншим людям впливати на Ваші плани”.

Пам’ятайте, майстерність сказати “ні” виробляється лише з часом, причому від вас буде потрібно досить багато зусиль і тренувань. Повірте, ви завжди знайдете вагомі аргументи, щоб сказати “ні” іншим людям або навіть власним діям. У тому числі, коли від Вас вимагають вчинити щось неважливе, незручне або нелогічне. Або якщо це веде Вас від власних пріоритетів і життєвих цілей.
Наведемо деякі приклади ситуацій, коли Вам складно відмовити іншим:

– Нам здається, що відмова буде дуже грубою

– Нам потрібно віддячити когось

– Нам здається, що це не займе багато часу

– Ми відчуваємо, що це наш обов’язок

– Ми боїмося, що люди більше не будуть нас любити

– Ми відчуваємо провину

– Ми боїмося втратити друзів або бути відкинутими.

НЕМАЄ магічної формули або правила коли і як говорити “ні”. Це ваш вибір. “Так” або “Ні” існують для врегулювання життєвого циклу людини. Адже коли ми говоримо “ні” певним речами або людям, ми говоримо “так” нашим головним життєвим пріоритетами, такими як відпочинок, здоров’я і добробут в цілому.

Ось кілька порад, які допоможуть Вам впевненіше сказати “ні”:

– Вислухайте прохання, не перебиваючи

– Гарненько подумайте перш ніж відповісти

Будьте чесні і довго не вибачайтеся

– Коротко поясніть причину відмови, не варто пояснювати надміру

– Будьте поважними і ввічливими

– Використовуйте довірчу інтонацію голосу

– Уникайте фраз “Я не впевнений” або “Я не знаю”.

Кiлькiсть переглядiв: 168

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.